Kiedy podawać czosnek koniom?
Gdy:
– jest podatny na bakteryjne i grzybicze infekcje układu oddechowego oraz pokarmowego (właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze)
– ma obniżoną odporność
– jest potrzebna detoksykacja przy zatruciach
– w okresie letnim jeśli jest nękany przez owady
Za co jest odpowiedzialny czosnek?
Substancje aktywne w czosnku polepszają odkrztuszanie i wspomagają produkcję śluzu, który ogranicza stany zapalne przez co ma ogromny wkład w leczenie chorób układu oddechowego wspomaga produkcję soków trawiennych i żółci przez zabijanie drobnoustrojów chorobotwórczych, bakterii i grzybów w jelitach zapobiega niebezpiecznej fermentacji rozszerza naczynia krwionośne co ma korzystny wpływ na krążenie krwi przez zawartość siarki poprawia wygląd sierści i skóry pomocny w leczeniu zapalenia węzłów chłonnych zmieniając skład chemiczny potu skutecznie odstrasza owady pomocny w leczeniu zakażeń nicieniami typu Oxyuris equi.
Czy wiesz, że czosnek :
u koni po przebytej antybiotykoterapii przywraca równowagę w narządach układu pokarmowego i oddechowego zmniejsza nerwowość i nadwrażliwość co sprawia, że koń staje się bardziej aktywny i skoncentrowany na pracy.
Czosnek powinien być stopniowo wprowadzany do diety konia i podawany w sposób ciągły, jednak nie należy zapomnieć o robieniu przerw w stosowaniu. Zaleca się również szczególną ostrożność suplementacji czosnkiem koni, u których zdiagnozowano wrzody i problemy z wątrobą. W celu uzyskania efektu odstraszania owadów w lecie najlepiej rozpocząć kurację w okresie zimowym.